Oferta - Junior Music Course (JMC) - informacje ogólne.

„Junior Music Course” stanowi podstawę dla całego nauczania oferowanego w Szkołach Muzycznych YAMAHA.

„Junior Music Course” uwzględnia fizyczny, emocjonalny oraz intelektualny poziom rozwoju dziecka i do tego dostosowane są najbardziej odpowiednie treści nauczania, podejście i styl lekcji.

W pierwszych latach życia dziecka jego słuch rozwija się bardzo szybko. Dzieci są w stanie natychmiast zapamiętać dźwięki i słowa usłyszane po raz pierwszy w życiu. Dlatego też, jeśli w tym wieku będą stykały się z różnymi gatunkami muzycznymi poprzez słuchanie, śpiewanie i granie, zdobędą gruntowne podstawy do właściwej percepcji muzyki.

Dzieci biorące udział w zajęciach to 4 i 5-latki.

Jest to okres, kiedy zmysł słuchu rozwija się najszybciej, tak więc zdolność do słuchowego rozpoznawania dźwięków jest zwiększona. Są to idealne warunki do rozwoju słuchu absolutnego, poczucia harmonicznego, a także do rozwoju wyczucia barwy i frazy muzycznej. W tym samym czasie dzieci są zachęcane do poznawania podstawowych elementów muzycznych – melodii, rytmu i harmonii, a jako narzędzia nauczania są wykorzystywane keyboardy.

Celem „Junior Music Course” jest umożliwienie dzieciom zaśpiewania tego, co słyszą, zagrania tego, co śpiewają oraz tworzenia własnych utworów lub wyrażania ekspresji muzycznej przy pomocy keyboardów.

Po 2 latach uczniowie przechodzą z programu „Junior Music Course” do „Junior Extension Course”.

Dzieci w wieku 4-5 lat

60 minut raz w tygodniu

Czas trwania kursu:
2 lata

6-8 dzieci z rodzicami

Zajęcia Junior Music Course w naszej szkole prowadzi Aleksandra Olkiewicz oraz Bartłomiej Karwański.

Lekcje gry na keyboardzie Poznań

Magister rytmiki oraz dyrygentury chóralnej w Poznańskiej Akademii Muzycznej.