Junior Step Fundamental Course (JSFC).

„Junior Step Fundamental Course” został stworzony z myślą o dzieciach, które rozpoczynają naukę muzyki w wieku 6-8 lat. Wysoce motywujące nauczanie grupowe stanowi podstawę kompleksowej i jednocześnie radosnej edukacji muzycznej.

Podręczniki zawierają różnorodny repertuar wraz z graniem akordowym, solfeżami, piosenkami, zespołami i teorią muzyki, a wszystko to zostało połączone w taki sposób, aby wspierać szczęśliwy rozwój muzyczny. Po ukończeniu „Junior Step Fundamental Course” dzieci przechodzą na „Junior Step Course”.

W ramach zajęć raz na semestr Szkoła organizuje koncert semestralny dla dzieci i ich rodziców.

Dzieci w wieku 6-8 lat.

60 minut raz w tygodniu

Czas trwania kursu:
1 rok

6-8 dzieci z rodzicami

Zajęcia Junior Step Fundamental Course w naszej szkole prowadzą Bartłomiej Karwański, Jakub Koza oraz Sylwia Makowska.

Instrumenty: perkusja, instrumenty klawiszowe, YMES

Kształcony w systemie edukacji Yamaha Szkoła Muzyczna od 4. roku życia. Aktualnie jest ogólnopolskim szkoleniowcem nauczycieli na programach YMES oraz nauki gry na perkusji.
Absolwent oraz wykładowca Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

W latach 2012-2019 był dyrygentem Scholi Lednickiej. W kwietniu 2016 roku zdobył I miejsce na XVI Ogólnopolskim Konkursie Dyrygentów Chóralnych im. Stanisława Kulczyńskiego w Poznaniu.

Jako jeden z czterech dyrygentów przygotowywał oraz prowadził Chór i Orkiestrę na Światowych Dniach Młodzieży – Kraków 2016.

Jakub Koza

Instrumenty klawiszowe.

Dyrygent, klawiszowiec, aranżer. W 2022 roku ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu na kierunku dyrygentura chóralna.

Na co dzień spełnia się również jako menedżer kultury oraz nauczyciel. Związany w roli chórzysty z Paderewski Chamber Choir.

Od 2019 roku drugi dyrygent – asystent w Chórze i Orkiestrze JORDAN. Prowadzący liczne warsztaty dla chórów, schol, grup teatralnych. Producent wydarzeń kulturalnych, działacz społeczny.

Sylwia Makowska

Z wyróżnieniem ukończyła Akademię Muzyczną im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu na kierunku edukacja muzyczna oraz Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia w Częstochowie w klasie klarnetu.

Największą przyjemność sprawia jej wspólne muzykowanie. Już w szkole średniej miała możliwość grać w sekstecie, z którym zdobyła liczne nagrody podczas ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursów i festiwali, a także szkolnej orkiestrze symfonicznej, z którą występowała m. in. na deskach Filharmonii Narodowej.

W trakcie studiów związana z Paderewski Chamber Choir, z którym wywalczyła grand prix oraz złoty dyplom w XI Międzynarodowym Konkursie i Festiwalu Chóralnym w Toruniu oraz wzięła udział w 53. Tolosako Abesbatza Lehiaketa (Hiszpania) – jednym z najbardziej prestiżowych konkursów chóralnych – rywalizując z najlepszymi chórami na świecie.

Prowadząca liczne warsztaty dla dzieci i studentów, a także uczestniczka kursów oraz szkoleń.
Największą satysfakcję sprawia jej wprowadzanie najmłodszych w wielobarwne przestrzenie muzyki i obserwowanie ich radości.