Oferta - Szkraby i Muzyka

Wszystkie dzieci rodzą się z wrodzonym potencjałem muzycznym.

Dzięki wprowadzeniu w świat muzyki w tak młodym wieku, zaszczepiane są zdrowe zasady uczenia się, a także tworzona jest solidna baza do dalszego rozwoju muzycznego oraz intelektualnego.

Programowi „Szkraby i Muzyka” towarzyszy maskotka zwana „Kraki”. Ta mała ośmiornica swoimi ramionami symbolizuje różnorodne umiejętności i talenty, jakie małe dzieci mogą rozwijać, dzięki odpowiedniemu wsparciu.

Fantazja i kreatywność są dodatkowo wzmocnione rysowaniem i drobnymi pracami plastycznymi, wykonywanymi zgodnie z sugestią z podręcznika. Tematy każdego tygodnia są zaczerpnięte z życia codziennego, np. plac zabaw, zabawki, imprezy, przyroda i zwierzęta, na ulicy, w domu, jedzenie, moje ciało i jego funkcje itp., a wszystko jest powiązane z muzyką. Zwłaszcza piosenki i wiersze pomagają w zrozumieniu muzyki, ale dodatkowo wpływają na rozwój umiejętności językowych dziecka.

W ramach zajęć raz na semestr Szkoła organizuje koncert semestralny dla dzieci i ich rodziców.

Dzieci od 1,5 do 4 roku życia.

45 minut raz w tygodniu

Czas trwania kursu:
2-2,5 roku

3-10 dzieci z rodzicami

339 PLN – zobacz dostępne rabaty.

Zajęcia „Szkraby i Muzyka” w naszej szkole prowadzą Marta Nowak i Aleksandra Olkiewicz.

Lekcje śpiewu dla dzieci i młodzieży Poznań

Marta Nowak

Zajęcia wczesnodziecięce, wokal

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu kierunku Edukacja Muzyczna (2015) oraz Dyrygentura Chóralna (2017).

Współprowadząc Scholę Lednicką koordynowała i prowadziła warsztaty muzyczne Weekend w C-dur. W 2016 roku przygotowała Chór Lednicki śpiewający podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Prowadziła liczne warsztaty muzyki liturgicznej w Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu, Gnieźnie i Pakości.

Śpiewając w Chórze Kameralnym Akademii Muzycznej w Poznaniu zdobyła główne nagrody na prestiżowych konkursach muzyki chóralnej m.in. Grand Prix na 46. Ogólnopolskim Turnieju Chórów Legnica Cantat, Grand Prix na Grieg International Choir Festival w Bergen i wiele innych.

Odbyła praktyki zawodowe w ramach programu Erasmus+ we włoskim mieście Cagliari, współpracując z tamtejszą uczelnią wyższą Conservatorio Pierluigi da Palestrina i państwową szkołą podstawową.

Od 2018 roku jest wykładowcą w poznańskim Studium Muzyki Liturgicznej.

W wolnym czasie podróżuje, konsekwentnie dowodząc, że wszystkie drogi prowadzą do Rzymu.

Lekcje gry na keyboardzie Poznań

Magister rytmiki oraz dyrygentury chóralnej w Poznańskiej Akademii Muzycznej.