Jesteśmy pasjonatami muzyki i edukacji.

Uważamy, że każdy człowiek jest muzykalny, ale nie każdy ma lub miał możliwość w życiu doświadczyć edukacji muzycznej zgodnej z naturalnym procesem rozwoju możliwości poznawczych.

Wiemy, że edukacja muzyczna ma kluczowy wpływ na rozwój tego samego obszaru w mózgu, który odpowiada za myślenie abstrakcyjne i nauki ścisłe.

Wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców, młodzieży, ale też seniorów, stworzyliśmy unikalne miejsce na muzycznej mapie Poznania.

Szkoła Muzyczna Yamaha Poznań realizuje nauczanie zgodnie z ugruntowaną prawie 50-letnim doświadczeniem metodą edukacyjną Yamaha.

Metoda ta odzwierciedla w nauce gry na instrumentach muzycznych naturalne procesy uczenia się języka ojczystego.

Jesteśmy przekonani, że metoda ta daje to co najważniejsze w muzyce: radość i możliwość dzielenia się nią z najbliższymi.

Zarząd Szkoły Muzycznej Yamaha

Olga Szałamacha – dyrektor zarządzający

Magister filologii angielskiej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Magister inżynier Politechniki Gdańskiej w specjalności ochrona środowiska.

Magister Politechniki Gdańskiej w specjalności zarządzanie i marketing.

Studiowała na Uniwersytecie Stanowym Unicamp w Campinas w Brazylii.

Znajomość języków: angielski, rosyjski, portugalski, hiszpański.

Obszar kompetencji: organizacja, finanse, rozwój, promocja i marketing.

Bartłomiej Karwański – dyrektor metodyczny

Magister dyrygentury chóralnej Akademii Muzycznego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

W latach 2012-2019 był dyrygentem Scholi Lednickiej, prowadził również Chór i Orkiestrę podczas ŚDM w Krakowie.

Perkusista zespołu Holygroove.

Multiinstrumentalista.

Znajomość języków: angielski.

Obszar kompetencji: metodyka, kontrola jakości, rekrutacja uczniów i nauczycieli.

Teresa Herba – kierownik biura obsługi klienta

Od najmłodszych lat związana z muzyką. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. nr 1 w Poznaniu w klasie fortepianu.

Studiowała muzykologię na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu, a studia magisterskie kontynuowała na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie na kierunku Zarządzanie kulturą i mediami.

Oprócz artystycznej duszy przepełnia ją pierwiastek organizacyjny, który wykorzystuje podczas swojej pracy. Uwielbia niekonwencjonalne podróże, kawę z kuchenki turystycznej, a w wolnych chwilach zajmuje się renowacją mebli na własny użytek.

Znajomość języków: angielski.

Obszar kompetencji: obsługa klienta, administracja, koordynacja pracy szkoły, współpraca z podmiotami zewnętrznymi.