Big Band Poznań

Orkiestra/Big-Band to zajęcia zespołowe łączące we współpracy wszystkie instrumenty, na których naukę oferuje nasza szkoła.

Repertuar formacji skupi się wokół przebojów muzyki rozrywkowej.

Zajęcia odbędą się dwukrotnie w miesiącu, raz w wariancie sekcyjnym polegającym na spotkaniu instrumentów należących do grupy ucznia (instrumenty dęte lub sekcja rytmiczna), a drugi w pełnym składzie ze wszystkimi członkami zespołu.

Uczestnictwo w tych zajęciach oferuje:

– rozwijanie umiejętności pracy w dużym zespole,

– doskonalenie współpracy między wykonawcami grającymi na instrumentach z innych grup niż własny,

– naukę funkcjonowania oraz gry jako członek big-bandu,

– współpracę z dyrygentem i edukację w tym zakresie,

– poznanie kanonu muzyki rozrywkowej w różnych jego warstwach,

– poszerzanie kunsztu poczucia rytmu i operowania nim.

Dzieci od 10. roku życia, młodzież i dorośli

Czas trwania zajęć:

120 minut dwa razy w miesiącu

Dla uczniów Szkoły Muzycznej Yamaha 59 PLN

Dla osób spoza Szkoły Muzycznej Yamaha 159 PLN

Zajęcia Big Bandu w naszej szkole prowadzi Emma Kluczyńska.

Harmonogram Pracy Big Band Poznań na rok 2021/2022

Emma Kluczyńska

Posiada tytuł magistra sztuki w dyscyplinie Kompozycja i Aranżacja kształcąc się na studiach I oraz II stopnia w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego pod okiem prof. Krzesimira Dębskiego.

Główne pola jej działalności to komponowanie oraz aranżowanie utworów szeroko pojętej muzyki rozrywkowej i estradowej na składy wszelkiej maści. Czynnie działa w poznańskim środowisku muzycznym, m. in. z Poznańską Piętnastką. Jednym z ostatnim projektów którym zarządza, dyryguje i tworzy na jego potrzeby aranżacje to Big-Band AM Paderewski.

W 2021 roku została laureatką programu stypendialnego „Młoda Polska” organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury.

Największą satysfakcję i radość sprawia jej etap końcowy pracy nad opracowaniami utworów, czyli praca z muzykami poprzez prowadzenie big-bandów i orkiestr.

Big Band Poznań - Formularz zgłoszenia