Lekcje gry na saksofonie Poznań

Popular Music Course – Saksofon to program dla osób od 10 roku życia.

Nauka podstawowych technik grania,

Radość z grania w grupie,

Improwizowanie od samego początku,

Przygotowanie do grania w zespole.

W ramach zajęć raz na semestr Szkoła organizuje koncert semestralny dla uczniów i ich rodzin.

Dzieci od 10. roku życia, młodzież i dorośli

45-55 minut raz w tygodniu

3-6 uczestników

Zajęcia z saksofonu w naszej szkole prowadzą Paweł Pełczyński i Zbigniew Żmijewski.

Paweł Pełczyński

Saksofonista, flecista, kompozytor i producent muzyczny. Absolwent Policealne Studium Jazzu Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Akademii Muzycznej im I.J.Paderewskiego w Poznaniu.

Jako muzyk i aranżer brał udział w wielu nagraniach i koncertach takich artystów jak: Maryla Rodowicz, Katarzyna Skrzynecka, Zbigniew Górny, Wiesław Pieregorólka, Wojciech Rajski, Krzesimir Dębski, Justyna Szafran, Stanisława Celińska, Jacek Wójcicki, Maria Sadowska, Niewinni Czarodzieje, Fisz, i De Mono, który to tworzy nieprzerwanie od 2005. Występował na festiwalach Warsaw Summer Jazz Days i Jazz Jamboree.

Wiele lat współpracował przy produkcjach programów telewizyjnych: Szafa Gra, Pan Tenorek i Jaka to melodia. Od kilku lat prowadzi również „Po Prostu Studio” nagraniowe, w którym jako muzyk, realizator i producent muzyczny nagrywa płyty z i dla De mono, Stanisławy Celińskiej, Małgorzaty Ostrowskiej, PPNOU, MoodMan, czy klasycznymi wirtuozami Damiana Kurka, Castell Brass, czy innych lokalnych artystów.

Zbigniew Żmijewski

Od najmłodszych lat zafascynowany jazzem i muzyką rozrywkową, ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. im. K. Kurpińskiego w Kutnie w klasie saksofonu jazzowego mgr Pawła Zielaka. Jest również absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu. Obecnie studiuje w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.

Na stałe muzyk wielokrotnie nagradzanej w Polsce i za granicą Orkiestry Dętej OSP w Kole, a także Big Bandu w Turku, który w 2023 roku zajął grand prix w Ogólnopolskim Big Band Festiwal w Nowym Tomyślu. Współpracuje jednak jako muzyk sesyjny z wieloma formacjami, a dzięki temu wziął udział w projektach z muzykami takimi jak Wojciech Myrczek, Dorota Miśkiewicz, Stanisław Soyka, Zbigniew Górny czy Aleksander Maliszewski.

Od 2022 roku członek zespołu Konin Gospel Choir, z którym miał okazję występować z szanowanymi wokalistami polskiej sceny rozrywkowej, m.in. z Kayah, Andrzejem Piasecznym, Michałem Szpakiem, Beatą Bednarz, a także z Olgą Szomańską.

Oprócz gry na instrumencie, zajmuje się również realizacją dźwięku, a ponadto projektowaniem graficznym i drukiem w technologii 3D.