Lekcje gry na saksofonie Poznań

Popular Music Course – Saksofon to program dla osób od 10 roku życia.

Nauka podstawowych technik grania,

Radość z grania w grupie,

Improwizowanie od samego początku,

Przygotowanie do grania w zespole.

W ramach zajęć raz na semestr Szkoła organizuje koncert semestralny dla uczniów i ich rodzin.

Dzieci od 10. roku życia, młodzież i dorośli

45-55 minut raz w tygodniu

3-6 uczestników

Zajęcia z saksofonu w naszej szkole prowadzą Dawid Tokłowicz i Tomasz Rassek

Dawid Tokłowicz

Saksofonista, aranżer, kompozytor. Absolwent studiów I i II stopnia Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

Doskonalił swoje umiejętności pod okiem wielu saksofonistów (uczył go między innymi: Maciej Kociński, Achille Succi, Miguel Zenon, Tivon Pennicott, Lucas Pino, Will Vinson). Podczas pobytu w Musikene w San Sebastian prowadzili go Mikel Andueza oraz Andrzej Olejniczak.

Lider i współtwórca takich zespołów jak: Dawid Tokłowicz Quintet; Robin/Tokłowicz International Project; Tokłowicz with Strings.

Laureat konkursów muzyki jazzowej i rozrywkowej m.in.:

• Grand Prix podczas School&Jazz Festival w Lubaczowie (2018),
główna nagroda w konkursie zespołów jazzowych Gdyńskiego Sax Clubu (2019),
  • indywidualna nagroda X RCK pro Jazz (2019),
trzecia nagroda podczas XII Novum Jazz Festival (2019),
  • pierwsza nagroda na International Jazz Contest (Tarnów 2021)
finalista Blue Note Jazz Competition (2020),
  • finalista Krokus Jazz Festiwal (2020)

Motywem w jego pracy jest nieustanny rozwój, chęć ciągłego doskonalenia swoich umiejętności. Poprzez nabyte doświadczenie pragnie w sposób profesjonalny inspirować adeptów sztuki i dzielić się zamiłowaniem do muzyki.

Tomasz Rassek

Tomasz Rassek – saksofonista, student klasy saksofonu jazzowego poznańskiej Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego.

Wrażliwy, wszechstronny, doceniany w środowisku muzycznym. Ma na swoim koncie liczne sukcesy takie jak wyróżnienie (2019) i finał (2020) na Poznańskim Blue Note Competition.

Otrzymał nagrodę główną na School & Jazz Festival. Jest laureatem Junior Młyn Jazz Festival 2019, oraz innych prestiżowych konkursów jazzowych.

Mimo młodego wieku, posiada bogate muzyczne doświadczenie sceniczne i nagraniowe, oraz ma na swoim koncie współpracę z szanowanymi muzykami z całej Polski.

Dla artysty, muzyka jest najlepszą formą przekazu emocjonalnego, a konkretnie jazz, jest jego największą pasją.