Oferta - Junior Music Course (JMC) - cele nauczania.

1. Rozwój muzycznej wrażliwości.

Program JMC to szansa dla dzieci, ich rodziców i nauczyciela, aby wspólnie dzielić się muzyczną radością. Takie wspaniałe doświadczenia rozwijają wrażliwość muzyczną każdego dziecka.

2. Rozwój podstawowych umiejętności muzycznych.

Jest to okres, w którym zmysł słuchu dziecka rozwija się najszybciej i tym samym zwiększa się umiejętność rozpoznawania dźwięków. Stwarza to idealne warunki do rozwoju słuchu absolutnego, poczucia harmonii oraz rozwoju rozpoznania frazy muzycznej i dźwięków. Jednocześnie dzieci są zachęcane do poznawania podstawowych elementów muzycznych, tj. melodii, rytmu i harmonii, dzięki wykorzystaniu keyboardu, jako instrumentu do pracy.

3. Rozwój podstaw do ekspresji muzycznej.

Dzieci są zachęcane, aby wyrażać siebie poprzez muzykę, śpiew i grę na instrumentach klawiszowych najpełniej, jak tylko jest to możliwe.
Wszystkie te elementy są nauczane równolegle tak, żeby dzieci były w stanie brać udział w twórczych działaniach muzycznych w przyszłości.

Zajęcia Junior Music Course w naszej szkole prowadzą Bartłomiej Karwański, Jakub Koza oraz Sylwia Makowska.

Instrumenty: perkusja, instrumenty klawiszowe, YMES

Kształcony w systemie edukacji Yamaha Szkoła Muzyczna od 4. roku życia. Aktualnie jest ogólnopolskim szkoleniowcem nauczycieli na programach YMES oraz nauki gry na perkusji.
Absolwent oraz wykładowca Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

W latach 2012-2019 był dyrygentem Scholi Lednickiej. W kwietniu 2016 roku zdobył I miejsce na XVI Ogólnopolskim Konkursie Dyrygentów Chóralnych im. Stanisława Kulczyńskiego w Poznaniu.

Jako jeden z czterech dyrygentów przygotowywał oraz prowadził Chór i Orkiestrę na Światowych Dniach Młodzieży – Kraków 2016.

Jakub Koza

Keyboard instruments.

Conductor, keyboard player, arranger. In 2022, he graduated with honors from the Karol Szymanowski Academy of Music. I.J. Paderewski in Poznań, majoring in choral conducting.

On a daily basis, he also fulfills himself as a culture manager and teacher. Associated as a chorister with the Paderewski Chamber Choir.

Since 2019, the second conductor – assistant in the JORDAN Choir and Orchestra. He conducts numerous workshops for choirs, schools and theater groups. Producer of cultural events, social activist.

Sylwia Makowska

Z wyróżnieniem ukończyła Akademię Muzyczną im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu na kierunku edukacja muzyczna oraz Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia w Częstochowie w klasie klarnetu.

Największą przyjemność sprawia jej wspólne muzykowanie. Już w szkole średniej miała możliwość grać w sekstecie, z którym zdobyła liczne nagrody podczas ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursów i festiwali, a także szkolnej orkiestrze symfonicznej, z którą występowała m. in. na deskach Filharmonii Narodowej.

W trakcie studiów związana z Paderewski Chamber Choir, z którym wywalczyła grand prix oraz złoty dyplom w XI Międzynarodowym Konkursie i Festiwalu Chóralnym w Toruniu oraz wzięła udział w 53. Tolosako Abesbatza Lehiaketa (Hiszpania) – jednym z najbardziej prestiżowych konkursów chóralnych – rywalizując z najlepszymi chórami na świecie.

Prowadząca liczne warsztaty dla dzieci i studentów, a także uczestniczka kursów oraz szkoleń.
Największą satysfakcję sprawia jej wprowadzanie najmłodszych w wielobarwne przestrzenie muzyki i obserwowanie ich radości.