Nauka śpiewu Poznań

Program wokalny (zajęcia indywidualne i grupowe) dla dzieci od 6. roku życia, młodzieży i dorosłych.

W małych grupach uczniowie uczą się śpiewać, czytać nuty, wspólnie muzykować, uczą się pracy z mikrofonem, ruchu scenicznego oraz podstaw gry na instrumencie klawiszowym.

Poznają repertuar w różnych stylach. Każdy etap nauki jest wspierany nagraniami na nośniku USB, co sprawia, że nauka w domu jest dużo łatwiejsza.

Dzieci od 6. roku życia, młodzież i dorośli.

45-55 minut raz w tygodniu

2-10 uczestników

Zajęcia z wokalu w naszej szkole prowadzą Marta Nowak i Zofia Kurowska.

Lekcje śpiewu dla dzieci i młodzieży Poznań

Marta Nowak

Zajęcia wczesnodziecięce, wokal

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu kierunku Edukacja Muzyczna (2015) oraz Dyrygentura Chóralna (2017).

Współprowadząc Scholę Lednicką koordynowała i prowadziła warsztaty muzyczne Weekend w C-dur. W 2016 roku przygotowała Chór Lednicki śpiewający podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Prowadziła liczne warsztaty muzyki liturgicznej w Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu, Gnieźnie i Pakości.

Śpiewając w Chórze Kameralnym Akademii Muzycznej w Poznaniu zdobyła główne nagrody na prestiżowych konkursach muzyki chóralnej m.in. Grand Prix na 46. Ogólnopolskim Turnieju Chórów Legnica Cantat, Grand Prix na Grieg International Choir Festival w Bergen i wiele innych.

Odbyła praktyki zawodowe w ramach programu Erasmus+ we włoskim mieście Cagliari, współpracując z tamtejszą uczelnią wyższą Conservatorio Pierluigi da Palestrina i państwową szkołą podstawową.

Od 2018 roku jest wykładowcą w poznańskim Studium Muzyki Liturgicznej.

W wolnym czasie podróżuje, konsekwentnie dowodząc, że wszystkie drogi prowadzą do Rzymu.

Zofia Kurowska

Zofia „Miksa" Kurowska – absolwentka studiów I oraz II stopnia w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, specjalności Rytmika oraz Wokalistyka jazzowa.

Swoje umiejętności w zakresie emisji głosu, interpretacji tekstu, improwizacji wokalnej, podstaw fortepianu jazzowego, czy też pracy w zespole rozwijała pod okiem: dr hab. Janusza Szroma, prof. dr hab. Katarzyny Stroinskiej – Sierant, mgr Barbary Włodarskiej – Fabisiak oraz mgr Julii Rosinskiej – Kopala.

Śpiewa i występuje przed publicznością od dziecka.

W ostatnich latach koncertowała m.in. z Jagodziński Trio, CoOperate Orchestra, a także brała udział w licznych projektach muzycznych – Koncercie nagraniowym Gospel Joy, „Music On The Spotlight", „Kulturalny Stary Rynek" i wielu innych.

Artystka współpracuje i nagrywa utwory dla projektu „Pomelody – The Power of Melody". Jest autorką utworów, wokalistką i współzałożycielką zespołu „4U", wraz z którym zajęła I miejsce podczas festiwalu Refresh. Inspiracje czerpie zarówno z muzyki klasycznej, jak i świata muzyki rozrywkowej: muzyki jazzowej, soulowej, popowej, elektronicznej czy gospel.

W wolnym (a nawet i szybkim) czasie lubi jeździć na rowerze i patrzeć w niebo (również jadąc na rowerze, czego ze względów bezpieczeństwa nie poleca 🙂 ).