Lekcje śpiewu Poznań

Program wokalny (zajęcia indywidualne i grupowe) dla dzieci od 6. roku życia, młodzieży i dorosłych.

W małych grupach uczniowie uczą się śpiewać, czytać nuty, wspólnie muzykować, uczą się pracy z mikrofonem, ruchu scenicznego oraz podstaw gry na instrumencie klawiszowym.

Poznają repertuar w różnych stylach. Każdy etap nauki jest wspierany nagraniami na nośniku USB, co sprawia, że nauka w domu jest dużo łatwiejsza.

W ramach zajęć raz na semestr Szkoła organizuje koncert semestralny dla uczniów i ich rodzin.

Dzieci od 6. roku życia, młodzież i dorośli.

45-55 minut raz w tygodniu

2-10 uczestników

Zajęcia z wokalu w naszej szkole prowadzą Sylwia Makowska, Julia Mróz i Marta Nowak.

Sylwia Makowska

Z wyróżnieniem ukończyła Akademię Muzyczną im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu na kierunku edukacja muzyczna oraz Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia w Częstochowie w klasie klarnetu.

Największą przyjemność sprawia jej wspólne muzykowanie. Już w szkole średniej miała możliwość grać w sekstecie, z którym zdobyła liczne nagrody podczas ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursów i festiwali, a także szkolnej orkiestrze symfonicznej, z którą występowała m. in. na deskach Filharmonii Narodowej.

W trakcie studiów związana z Paderewski Chamber Choir, z którym wywalczyła grand prix oraz złoty dyplom w XI Międzynarodowym Konkursie i Festiwalu Chóralnym w Toruniu oraz wzięła udział w 53. Tolosako Abesbatza Lehiaketa (Hiszpania) – jednym z najbardziej prestiżowych konkursów chóralnych – rywalizując z najlepszymi chórami na świecie.

Prowadząca liczne warsztaty dla dzieci i studentów, a także uczestniczka kursów oraz szkoleń.
Największą satysfakcję sprawia jej wprowadzanie najmłodszych w wielobarwne przestrzenie muzyki i obserwowanie ich radości.

Julia Mróz

Julia Mróz to studentka Akademii Muzycznej w Poznaniu na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej, oraz absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Poznaniu. Jej wszechstronność artystyczna zaowocowała występami w różnorodnych programach telewizyjnych m. in. „Hit Hit Hurra", gdzie zachwyciła wykonaniem utworu „Purple Rain" Princa.

Niezwykły głos i charyzma zaowocowały udziałem w prestiżowych konkursach muzycznych, takich jak 10. jubileuszowa edycja programu „The Voice of Poland" czy „Szansa na Sukces", gdzie doszła da finału.

Jest laureatką licznych nagród, w tym Grand Prix na Festiwalu Piosenki Tarnowa Podgórne czy Festiwalu Piosenki Polskiej im. Janusza Kondratowicza Lubań 2022. Julia wystepowala także z Orkiestrą Reprezentacyjną Sił Powietrznych w Poznaniu jako solistka.

Aktualnie współpracuje z raperem Mezo, z którym regularnie koncertuje w całej Polsce.

Lekcje śpiewu dla dzieci i młodzieży Poznań

Marta Nowak

Zajęcia wczesnodziecięce, wokal

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu kierunku Edukacja Muzyczna (2015) oraz Dyrygentura Chóralna (2017).

Współprowadząc Scholę Lednicką koordynowała i prowadziła warsztaty muzyczne Weekend w C-dur. W 2016 roku przygotowała Chór Lednicki śpiewający podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Prowadziła liczne warsztaty muzyki liturgicznej w Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu, Gnieźnie i Pakości.

Śpiewając w Chórze Kameralnym Akademii Muzycznej w Poznaniu zdobyła główne nagrody na prestiżowych konkursach muzyki chóralnej m.in. Grand Prix na 46. Ogólnopolskim Turnieju Chórów Legnica Cantat, Grand Prix na Grieg International Choir Festival w Bergen i wiele innych.

Odbyła praktyki zawodowe w ramach programu Erasmus+ we włoskim mieście Cagliari, współpracując z tamtejszą uczelnią wyższą Conservatorio Pierluigi da Palestrina i państwową szkołą podstawową.

Od 2018 roku jest wykładowcą w poznańskim Studium Muzyki Liturgicznej.

W wolnym czasie podróżuje, konsekwentnie dowodząc, że wszystkie drogi prowadzą do Rzymu.