Lekcje śpiewu Poznań

Program wokalny (zajęcia indywidualne i grupowe) dla dzieci od 6. roku życia, młodzieży i dorosłych.

W małych grupach uczniowie uczą się śpiewać, czytać nuty, wspólnie muzykować, uczą się pracy z mikrofonem, ruchu scenicznego oraz podstaw gry na instrumencie klawiszowym.

Poznają repertuar w różnych stylach. Każdy etap nauki jest wspierany nagraniami na nośniku USB, co sprawia, że nauka w domu jest dużo łatwiejsza.

W ramach zajęć raz na semestr Szkoła organizuje koncert semestralny dla uczniów i ich rodzin.

Dzieci od 6. roku życia, młodzież i dorośli.

45-55 minut raz w tygodniu

2-10 uczestników

Zajęcia z wokalu w naszej szkole prowadzą Marta Nowak i Julia Rassek.

Lekcje śpiewu dla dzieci i młodzieży Poznań

Marta Nowak

Zajęcia wczesnodziecięce, wokal

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu kierunku Edukacja Muzyczna (2015) oraz Dyrygentura Chóralna (2017).

Współprowadząc Scholę Lednicką koordynowała i prowadziła warsztaty muzyczne Weekend w C-dur. W 2016 roku przygotowała Chór Lednicki śpiewający podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Prowadziła liczne warsztaty muzyki liturgicznej w Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu, Gnieźnie i Pakości.

Śpiewając w Chórze Kameralnym Akademii Muzycznej w Poznaniu zdobyła główne nagrody na prestiżowych konkursach muzyki chóralnej m.in. Grand Prix na 46. Ogólnopolskim Turnieju Chórów Legnica Cantat, Grand Prix na Grieg International Choir Festival w Bergen i wiele innych.

Odbyła praktyki zawodowe w ramach programu Erasmus+ we włoskim mieście Cagliari, współpracując z tamtejszą uczelnią wyższą Conservatorio Pierluigi da Palestrina i państwową szkołą podstawową.

Od 2018 roku jest wykładowcą w poznańskim Studium Muzyki Liturgicznej.

W wolnym czasie podróżuje, konsekwentnie dowodząc, że wszystkie drogi prowadzą do Rzymu.

Julia Rassek

Julia Rassek – wokalistka, absolwentka poznańskich szkół muzycznych na kierunku fortepian jazzowy, studentka klasy wokalistyki jazzowej poznańskiej Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego.

Studiowała także w lizbońskim konserwatorium, gdzie pobierała nauki u znakomitych profesorów i światowej sławy wokalistki jazzowej – Marii João.

Jest laureatką prestiżowych konkursów takich jak: Blue Note Poznań Competition, School & Jazz Festival. Otrzymała również nagrodę główną na festiwalu Festa do Jazz w Lizbonie (2022), oraz pierwsze miejsce na konkursie Junior Młyn Jazz Festival (2019).

Współpracuje z szanowanymi muzykami jazzowymi z całej Polski, a jej doświadczenie wzbogacają współprace i koncerty w Portugalii.

„To właśnie jazz skradł moje serce i tą szeroką ścieżką muzyczną podążam”.