Lekcje gry na trąbce Poznań

Program instrumentalny – trąbka to program dla osób od 10 roku życia.

Nauka podstawowych technik grania,

Radość z grania w grupie,

Improwizowanie od samego początku,

Przygotowanie do grania w zespole.

W ramach zajęć raz na semestr Szkoła organizuje koncert semestralny dla uczniów i ich rodzin.

Dzieci od 10. roku życia, młodzież i dorośli

45-55 minut raz w tygodniu

3-6 uczestników

Zajęcia z nauki gry na trąbce w naszej szkole prowadzi Jakub Jóźwiak.

Program inspirowany metodą edukacyjną Yamaha, nie wchodzi w zakres programów objętych certyfikacją Yamaha Music Education System.

Jakub Jóźwiak

Jakub Jóźwiak urodził się 17 lipca 1998 roku w Kole. W roku 2008 rozpoczął naukę w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Karola Szymanowskiego w Kole w klasie trąbki mgra Krzysztofa Lityńskiego. Następnie rozpoczął naukę w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Koninie na kierunku Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

Z wyróżnieniem ukończył studia licencjackie na kierunku Instrumentalistyka trąbka w klasie prof. dra hab. Romana Grynia oraz dr Damiana Kurka w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. W poprzednim roku rozpoczął naukę na studiach magisterskich w tej samej uczelni na kierunku Instrumentalistyka w klasie trąbki prof. dra hab. Romana Grynia oraz jego asystenta mgra Damiana Kurka.

Swoje umiejętności doskonalił podczas kursów prowadzonych przez takich mistrzów jak: Ronald Romm, Wolfgang Bauer, Gábor Boldoczki, Marcus Wursch, Marco Pierobon, Jan Broda, Eric Aubier.

Artysta jest laureatem wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych m.in. III nagrody w Międzynarodowym Konkursie Interpretacji Instrumentów Dętych Blaszanych w Brnie (2011), III nagroda podczas Ogólnopolskich Przesłuchaniach CEA w Warszawie (2011), I nagroda w Poznańskim Konkursie Instrumentów Dętych Blaszanych (2011), III nagroda podczas VIII Międzynarodowego Festiwalu Instrumentów Dętych Etiuda w Szczecinie (2011), II nagroda w XVIII Śląskim Konkursie „Instrumenty dęte” w Dąbrowie Górniczej (2011), II nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych Blaszanych w Opolu (2012), Wyróżnienie podczas XXI Poznańskiego Konkursu Instrumentów Dętych Blaszanych w Poznaniu (2013), III nagroda w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym Opus (2020), III nagroda na XI Ogólnopolskim Festiwalu Trębaczy w Kaliszu (2020) oraz I nagroda King’s Peak Music Competition 2020, III nagroda na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym OPUS 2021 oraz I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Astana Stars” w Kazachstanie.
Ponadto oprócz osiągnięć w dziedzinie muzyki klasycznej, jest laureatem konkursów muzyki jazzowej i rozrywkowej m.in. II nagroda w Makroregionalnym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Koninie 2015, I nagroda w Makroregionalnym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Koninie 2016 oraz wyróżnienie w Makroregionalnym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Koninie 2018.
Jak dotąd miał okazję współpracować z zespołami: Dizzy Boys Brass Band, Punto Latino, Happy Jazz Band, wybitnymi muzykami jazzowymi takimi jak Wojciech Myrczek, Zbigniew Namysłowski, Krzesimir Dębski, Lora Szafran oraz orkiestrami: Filharmonia Poznańska, Filharmonia Szczecińska, Filharmonia Pomorska, Filharmonia Gorzowska, Narodowa Orkiestra Dęta oraz Orkiestra Collegium F.