Lekcje gry na gitarze klasycznej Poznań

Nauka podstawowych technik gry  na gitarze klasycznej,

Nabywanie wiedzy muzycznej i umiejętności czytania nut,

Rozwijanie umiejętności grania w zespole oraz gry solowej,

Realizacja repertuaru zróżnicowanego stylistycznie,

Kształcenie wrażliwości muzycznej

Charakterystyka programu:

Perfekcyjnie opracowany mechanizm palcowania umożliwiający rozwijanie sprawności palców,

System wprowadzania akordów  w sposób przystępny pozwala zrozumieć harmonię oraz ułatwia grę zespołową,

Ćwiczenia przygotowują do grania utworów solowych wymagających specjalnych technik gry,

Materiał opracowany „krok po kroku”, co  sprawia satysfakcję i radość z nauki,

Program zawarty jest w 6 podręcznikach z CD.

W ramach zajęć raz na semestr Szkoła organizuje koncert semestralny dla uczniów i ich rodzin.

Dzieci (od 8. roku życia), młodzież i dorośli

45-55 minut raz w tygodniu

Liczebność  grupy:

3-6 uczestników

339 PLN – zobacz dostępne rabaty.

Zajęcia z gitary klasycznej w naszej szkole prowadzą Kinga Skrzypińska.

Kinga Skrzypińska

Kinga Skrzypińska to gitarzystka urodzona w 1993 roku w Słupsku.

W 2013 roku rozpoczęła edukację w Szkole Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina
w Poznaniu, aby kontynuować ją na Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego. W roku 2022 ukończyła studia magisterskie z zakresu gitary jazzowej na wydziale Instrumentalnym.

Wiedzę i umiejętności rozwijała uczestnicząc w licznych warsztatach muzycznych, m. in.: Made in Chicago, European Jazz School 2017, 2018.
Dotychczas współpracowała z zespołami: Tre Voci i Darek Tarczewski Ensemble (płyta: Tre Voci With Love wydana sumptem wydawnictwa MTJ Agencja Artystyczna), Sopranissimo, Big Band Akademii Muzycznej w Poznaniu (płyta: Charles Mingus Souns of Love). Współdzieliła scenę z artystami takimi jak: legenda AACM – Ari Brown, Robert Janowski, Katarzyna Skrzynecka, Katarzyna Pakosińska.

Występowała na deskach wielu polskich filharmonii oraz w salach takich jak: Teatr Muzyczny Roma, ICE Kraków. Zaangażowana we współpracę z wydziałem musicalowym poznańskiej Akademii Muzycznej (udział m. in. w musicalu Cherry Orchard).