Nauka gry na perkusji Poznań

Popular Music Course – Perkusja to program dla osób od 6. roku życia.

Nauka podstawowych technik grania i rytmów,

Improwizowanie od samego początku,

Nowe impulsy na każdym poziomie,

Przygotowanie do grania w zespole.

Dzieci od 6. r.ż., młodzież i dorośli

55 minut raz w tygodniu

3-6 uczestników

Zajęcia z perkusji w naszej szkole prowadzą Dominik Karkoszka i Bartłomiej Karwański.

Dominik Karkoszka

Instrument: Perkusja

Poznański perkusista jazzowy

Urodzony w 1999 roku, ukończył szkołę muzyczną I i II im. Oskara Kolberga w Szczecinku, obecnie student perkusji na Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego na wydziale jazzu.

Odkąd rozpoczął rozwijanie swojej muzycznej pasji, nieustannie stara się czerpać inspirację z rozmaitych gatunków ze świata muzyki nie tylko jazzowej, ale także funkowej, rockowej i latynoskiej. Sam swoją naukę na instrumentach perkusyjnych zaczął w szkole o profilu muzyki klasycznej, która otwiera umysł na inne rozmaite gatunki.

Aktywny członek big-bandu Akademii Muzycznej i różnorakich projektów muzycznych związanych z poznańskim środowiskiem muzycznym. Organizator jazzowych jam sessions w Hyćka Club w Poznaniu.

Uczestnik wielu warsztatów jazzowych, m.in. European Jazz School w Turcji czy Internationaler Workshop für Jugend-Bigbands in Neubrandenburg.

Poza muzyką pasjonat astronomii oraz jazdy na rowerze.

Instrumenty: perkusja, gitara klasyczna, instrumenty klawiszowe

Kształcony w systemie edukacji Yamaha Szkoła Muzyczna od 4. roku życia.

Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu na specjalności dyrygentura chóralna.

W latach 2012-2019 był dyrygentem Scholi Lednickiej, prowadził również Chór i Orkiestrę podczas ŚDM w Krakowie.

W wolnym czasie lubi jeździć na rowerze oraz grać w squasha i siatkówkę.