Nauka gry na perkusji Poznań

Popular Music Course – Perkusja to program dla osób od 6. roku życia.

Nauka podstawowych technik grania i rytmów,

Improwizowanie od samego początku,

Nowe impulsy na każdym poziomie,

Przygotowanie do grania w zespole.

Dzieci od 6. r.ż., młodzież i dorośli

45-55 minut raz w tygodniu

do 3 uczestników

Zajęcia z perkusji w naszej szkole prowadzą Dominik Karkoszka, Maciej Burzyński i Bartłomiej Karwański.

Dominik Karkoszka

Instrument: Perkusja

Dominik edukację muzyczną rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Oskara Kolberga w 2012 roku, w klasie perkusji klasycznej. Tam nabrał doświadczenie w grze na instrumentach perkusyjnych takich jak: marimba, kotły, wibrafon oraz multipercussion.

Swoje początki na scenie rozpoczął od największych wyzwań. W latach nauki w Szkole Muzycznej brał udział w projektach symfonicznej orkiestry polsko-niemieckiej stworzonej z muzyków ze Szczecinka oraz Neustrelitz. W tym samym okresie grał w big-bandzie “Young Big-Band Szczecinek”, z którym występował m.in w Niemczech ( Internationaler Workshop für Jugend-Bigbands w Neubrandenburgu) oraz na ogólnopolskim festiwalu big-bandowym w Nowym Tomyślu. Jeszcze przed rozpoczęciem studiów na Akademii Muzycznej uczestniczył w wyjątkowym projekcie orkiestry symfonicznej “Amber Youth Orchestra” łączącej muzyków orkiestrowych z całego Pomorza Zachodniego. Orkiestra występowała w 2018 roku m.in w Berlinie, Gdańsku oraz Koszalinie.

W 2018 roku rozpoczął studia licencjackie na Wydziale Instrumentalnym w Instytucie Jazzu i Muzyki Estradowej o specjalizacji perkusja jazzowa w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu pod okiem prof. Krzysztofa Przybyłowicza.

Na owych studiach szybko zmienił swoje otoczenie muzyczne i zaczął zbierać doświadczenie w rozmaitych projektach muzyki jazzowej i rozrywkowej. M.in. seria koncertów akademickich z big-bandem Akademii Muzycznej, współpraca z wydziałem musicalu – udział w spektaklach w poznańskim teatrze muzycznym i akademickim teatrze muzycznym “Scena Robocza” oraz gra w sekcji rytmicznej “Poznańskiej Orkiestry Symfonicznej”, która współpracowała na scenie z takimi artystami jak: Kayah, Mietek Szcześniak, Mateusz Ziółko, Natalia Kukulska i Sound’n’Grace.

Swoje doświadczenie również wzbogaca o warsztaty muzyczne najwyższego poziomu. Uczestniczył w takich jak: European Jazz School w Turcji i we Włoszech, ogólnopolskich warsztatach PoluZONE pod okiem Roberta Lutego czy Latem Zagrane w orkiestrze prowadzonej przez Adama Sztabę.

Obecnie rozpoczyna studia magisterskie na kierunku perkusja jazzowa u prof. dr hab. Krzysztofa Przybyłowicza i gra zespole Roberta Wojciechowskiego, ćwierćfinalisty programu “The Voice of Poland” oraz współpracuje z wieloma muzykami poznańskiej sceny.

Maciej Burzyński

Maciej Burzyński ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Ignacego Paderewskiego w Poznaniu w klasie perkusji prof. Krzysztofa Przybyłowicza. Studiował perkusję klasyczną i realizację dźwięku na Folkwang Universität Der Künste w Essen.

Jego dorobek artystyczny to nagrody indywidualne i zespołowe przyznane na festiwalach i konkursach. M.in.: Laureat I nagrody na konkursie perkusyjnym Avant Drum Session, Poznań 2009; Laureat I nagrody za kompozycję „For You” w ramach konkursu ogłoszonego przez Zakład Muzyki i Teorii w Zielonej Górze na kompozycje Jazzową (2013); Laureat I nagrody z zespołem Global Schwung Quintet na Krokus Jazz Festiwal, Jelenia Góra 2015; Laureat I nagrody z zespołem Global Schwung Quintet w ramach Bielskiej Zadymki Jazzowej, 2016; II miejsce z zespołem Żyny Kolektif na RCK PRO JAZZ Festiwal, Kołobrzeg 2016; II miejsce z zespołem Michał Kaczmarczyk Trio na Międzynarodowym Konkursie „Powiew Młodego Jazzu” w ramach Krokus Jazz Festival, Jelenia Góra 2017.

Koncertuje i nagrywa z wieloma artystami polskiej estrady m.in.: Krystyna Prońko, Haarpagans feat. The Blu Mantic, Global Schwung Quintet, Przemek Raminiak Qurtet, Michał Kaczmarczyk Trio.

Nagrody:

• Laureat I nagrody na konkursie perkusyjnym Avant Drum Session 2009 Poznań,

• Laureat I nagrody konkursu ogłoszonego przez Zakład Muzyki i Teorii w Zielonej Górze na kompozycje Jazzową z utworem „For You” (2013),

• Laureat I nagrody Krokus Jazz Festiwal 2015 z Global Schwung Quintet,

• Laureat I nagrody Bielskiej Zadymki Jazzowej 2016 z Global Schwung Quintet,

• II miejsce RCK PRO JAZZ Festiwal 2016, z Żyny Kolektif,

• II miejsce w międzynarodowym konkursie „ Powiew Młodego Jazzu” w ramach Krokus Jazz Festival 2017 z Michał Kaczmarczyk Trio. Dyskografia:

Global Schwung Quintet – „Live At Radio Katowice",
The Blu Mantic & HAARPAGANS „Rune(s)",
Krystyny Prońko – „Lubię… specjalne okazje…",
Paweł Chustak – „Moja Fides”.