Nauczyciele - Dominik Karkoszka

Dominik Karkoszka

Instrument: Perkusja

Poznański perkusista jazzowy

Urodzony w 1999 roku, ukończył szkołę muzyczną I i II im. Oskara Kolberga w Szczecinku, obecnie student perkusji na Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego na wydziale jazzu.

Odkąd rozpoczął rozwijanie swojej muzycznej pasji, nieustannie stara się czerpać inspirację z rozmaitych gatunków ze świata muzyki nie tylko jazzowej, ale także funkowej, rockowej i latynoskiej. Sam swoją naukę na instrumentach perkusyjnych zaczął w szkole o profilu muzyki klasycznej, która otwiera umysł na inne rozmaite gatunki.

Aktywny członek big-bandu Akademii Muzycznej i różnorakich projektów muzycznych związanych z poznańskim środowiskiem muzycznym. Organizator jazzowych jam sessions w Hyćka Club w Poznaniu.

Uczestnik wielu warsztatów jazzowych, m.in. European Jazz School w Turcji czy Internationaler Workshop für Jugend-Bigbands in Neubrandenburg.

Poza muzyką pasjonat astronomii oraz jazdy na rowerze.