Nauczyciele - Dominik Karkoszka

Dominik Karkoszka

Instrument: Perkusja

Dominik edukację muzyczną rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Oskara Kolberga w 2012 roku, w klasie perkusji klasycznej. Tam nabrał doświadczenie w grze na instrumentach perkusyjnych takich jak: marimba, kotły, wibrafon oraz multipercussion.

Swoje początki na scenie rozpoczął od największych wyzwań. W latach nauki w Szkole Muzycznej brał udział w projektach symfonicznej orkiestry polsko-niemieckiej stworzonej z muzyków ze Szczecinka oraz Neustrelitz. W tym samym okresie grał w big-bandzie “Young Big-Band Szczecinek”, z którym występował m.in w Niemczech ( Internationaler Workshop für Jugend-Bigbands w Neubrandenburgu) oraz na ogólnopolskim festiwalu big-bandowym w Nowym Tomyślu. Jeszcze przed rozpoczęciem studiów na Akademii Muzycznej uczestniczył w wyjątkowym projekcie orkiestry symfonicznej “Amber Youth Orchestra” łączącej muzyków orkiestrowych z całego Pomorza Zachodniego. Orkiestra występowała w 2018 roku m.in w Berlinie, Gdańsku oraz Koszalinie.

W 2018 roku rozpoczął studia licencjackie na Wydziale Instrumentalnym w Instytucie Jazzu i Muzyki Estradowej o specjalizacji perkusja jazzowa w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu pod okiem prof. Krzysztofa Przybyłowicza.

Na owych studiach szybko zmienił swoje otoczenie muzyczne i zaczął zbierać doświadczenie w rozmaitych projektach muzyki jazzowej i rozrywkowej. M.in. seria koncertów akademickich z big-bandem Akademii Muzycznej, współpraca z wydziałem musicalu – udział w spektaklach w poznańskim teatrze muzycznym i akademickim teatrze muzycznym “Scena Robocza” oraz gra w sekcji rytmicznej “Poznańskiej Orkiestry Symfonicznej”, która współpracowała na scenie z takimi artystami jak: Kayah, Mietek Szcześniak, Mateusz Ziółko, Natalia Kukulska i Sound’n’Grace.

Swoje doświadczenie również wzbogaca o warsztaty muzyczne najwyższego poziomu. Uczestniczył w takich jak: European Jazz School w Turcji i we Włoszech, ogólnopolskich warsztatach PoluZONE pod okiem Roberta Lutego czy Latem Zagrane w orkiestrze prowadzonej przez Adama Sztabę.

Obecnie rozpoczyna studia magisterskie na kierunku perkusja jazzowa u prof. dr hab. Krzysztofa Przybyłowicza i gra zespole Roberta Wojciechowskiego, ćwierćfinalisty programu “The Voice of Poland” oraz współpracuje z wieloma muzykami poznańskiej sceny.