Nauczyciele - Zbigniew Żmijewski

Zbigniew Żmijewski

Od najmłodszych lat zafascynowany jazzem i muzyką rozrywkową, ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. im. K. Kurpińskiego w Kutnie w klasie saksofonu jazzowego mgr Pawła Zielaka. Jest również absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu. Obecnie studiuje w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.

Na stałe muzyk wielokrotnie nagradzanej w Polsce i za granicą Orkiestry Dętej OSP w Kole, a także Big Bandu w Turku, który w 2023 roku zajął grand prix w Ogólnopolskim Big Band Festiwal w Nowym Tomyślu. Współpracuje jednak jako muzyk sesyjny z wieloma formacjami, a dzięki temu wziął udział w projektach z muzykami takimi jak Wojciech Myrczek, Dorota Miśkiewicz, Stanisław Soyka, Zbigniew Górny czy Aleksander Maliszewski.

Od 2022 roku członek zespołu Konin Gospel Choir, z którym miał okazję występować z szanowanymi wokalistami polskiej sceny rozrywkowej, m.in. z Kayah, Andrzejem Piasecznym, Michałem Szpakiem, Beatą Bednarz, a także z Olgą Szomańską.

Oprócz gry na instrumencie, zajmuje się również realizacją dźwięku, a ponadto projektowaniem graficznym i drukiem w technologii 3D.