Nauczyciele - Sławomir Tokłowicz

Sławomir Tokłowicz

Od najmłodszych lat jestem związany z muzyką. Pierwsi mistrzowie, którzy wprowadzili mnie w świat muzyki to prof. Stefan Stuligrosz, oraz mój ojciec Wojciech Tokłowicz. Fascynacja perkusją pojawiła się w 7 klasie szkoły podstawowej i trwa niezmiennie do dziś.

W 1978r. rozpocząłem naukę w Liceum Muzycznym w Poznaniu w klasie perkusji pod kierunkiem prof. Mariana Rapczewskiego. Po ukończeniu Liceum kontynuowałem naukę, w Akademii Muzycznej w Poznaniu, pod kierunkiem doskonałego pedagoga Jorgesa Valcarcela.

W ciągu wielu lat moja praca, to przede wszystkim bycie muzykiem sesyjnym, co wiąże się ze współpracą, z wieloma zespołami, a co za tym idzie, granie różnego rodzaju muzyki od folku, rocka, do jazzu i muzyki improwizowanej.

Współpracowałem, czy współpracuję z takimi zespołami i artystami jak : MBB, Lumen, New Day, Gospel Joy, Inicjatywa Muzyków Poznańskich Wielbijmy Go, Hallway, Ewa Nawrot, Orkiestra Zbigniewa Górnego, Sakala Brothers, Marcin Łosik Trio, JRM band, Jack & John Entertainment, Remigiusz Szuman, Robert Antkowiak Trio, Gosia Andrzejewicz, Projekt Sinatra, Kasia Stroińska – Sierant, Improsonus Qartet, Swing and Classic Quartet, Sławek Tokłowicz MRS Trio.

W 2021 roku podjąłem współpracę ze Szkołą Yamaha, która zbiegła się również z pragnieniem dopełnienia przeze mnie edukacji na kierunku Jazzu i Muzyki Estradowej w Akademii Muzycznej w Poznaniu, gdzie obecnie studiuję perkusję jazzową.