Pytanie: Ile wynosi czesne za kurs?

Odpowiedź: W zależności od programu czesne wynosi 249 zł lub 279 zł miesięcznie za zajęcia grupowe, które odbywają się raz w tygodniu.

Pytanie:  Na jak długo jest zawierana umowa?

Odpowiedź: Umowa jest zawierana na czas nieokreślony z miesięcznym okresem wypowiedzenia. Taka rezygnacja musi wpłynąć do szkoły przed końcem miesiąca poprzedzającego okres wypowiedzenia.

Pytanie: Dlaczego taka cena?

Odpowiedź: Sale lekcyjne w naszej szkole wyposażone są w instrumenty najwyższej klasy. Ponadto, infrastruktura związana z nagłośnieniem oraz wytłumieniem pomieszczeń spełnia wszelkie rygorystyczne wymagania i wysokie standardy. Nauczyciele zatrudnieni w naszej szkole zostali przeszkoleni w metodzie Yamaha i są posiadaczami certyfikatów potwierdzającymi ich kwalifikacje, co świadczy o najwyższej gwarantowanej jakości zajęć. Są oni zatrudniani na umowy, od których odprowadzamy należne podatki i składki ubezpieczeniowe. W cenę kursu wliczony jest pełen VAT w wysokości 23%.

Pytanie:  Co będzie jeżeli dziecko zachoruje lub wyjedziemy na urlop?

Odpowiedź: Jeżeli opuszczą Państwo lekcje, to niestety nie mam możliwości żądania zwrotu pieniędzy. Jedynym takim przypadkiem jest pobyt w szpitalu dłuższy niż 3 tygodnie, co musi być udokumentowane zaświadczeniem lekarskim.

Pytanie: Czy potrzebny jest instrument w domu?

Odpowiedź: Jeżeli jest tylko taka możliwość, to w domu powinien być instrument od samego początku. Im wcześniej będzie instrument w domu, tym szybciej będą zauważalne pierwsze sukcesy. Co najważniejsze, można założyć, że każdy uczeń naszej szkoły będzie miał ochotę grać codziennie, a posiadanie swojego instrumentu będzie w tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem.

Pytanie: Gdzie mogę kupić instrument w przystępnej cenie?

Odpowiedź: Najlepiej udać się do sklepu Music Center na ul. Chwaliszewo 64 w Poznaniu, gdzie specjaliści doradzą, jaki wybrać instrument. Proszę powołać się, że są Państwo ze Szkoły Muzycznej YAMAHA, co będzie wskazówką dla personelu, że otrzymają Państwo specjalną ofertę.

Pytanie: Dlaczego musze płacić w czasie ferii szkolnych?

Odpowiedź: Proszę zwrócić uwagę, że czesne jest określone jako opłata roczna, za kurs. Istnieje możliwość płacenia w miesięcznych ratach i dlatego wygląda to tak, jakbyśmy pobierali opłatę za ferie. W rzeczywistości ten okres jest już odliczony od rocznego czesnego.

Pytanie: Kiedy rozpoczyna się kurs?

Odpowiedź: Według podanej przez Państwa dyspozycyjności, deklarowanych umiejętności i wieku ucznia, przy uwzględnieniu dostępności sal i nauczyciela, postaramy się zaproponować właściwy termin zajęć najszybciej jak to możliwe. Poinformujemy Państwa o tym telefonicznie.

Pytanie: Czy trzeba ćwiczyć w domu?

Odpowiedź: Tak – trzeba. Wszystko, czego uczy się dziecko na lekcji z nauczycielem i całą grupą, powinno być potem utrwalone w domu. Proszę się jednak nie martwić – zadawana praca domowa nie jest bardzo obciążająca.

Pytanie:  Czy muszę uczyć się nut?

Odpowiedź: Od samego początku wszyscy muzykują. Krok po kroku poznawane są niezbędne nuty i terminy muzyczne.

W ten sposób zdolności muzyczne rozwijane są równolegle ze zdolnością czytania nut.

Pytanie: Jak długo potrwa, zanim nauczę się grać?

Odpowiedź: Podczas naszych zajęć gramy od samego początku. Oznacza to, że już podczas pierwszej lekcji będą wprowadzane utwory do grania. Z biegiem czasu poziom trudności będzie wzrastał i każdy może zdecydować, kiedy osiągnie poziom, o jakim marzył.

Pytanie: Jak wyglądają lekcje grupowe?

Odpowiedź: Podczas zajęć grupowych uczniowie rozwijają indywidualną umiejętność gry na instrumencie przy jednoczesnym doświadczaniu wspólnego muzykowania oraz wzajemnego słuchania. Tylko zajęcia grupowe dają taką możliwość. Na lekcjach wszyscy grają jednocześnie, co daje poczucie większej radości z muzyki oraz otwiera na drugiego człowieka.

Pytanie: Czy szkoła organizuje również warsztaty, koncerty dla uczniów lub zainteresowanych osób z zewnątrz?

Odpowiedź: Tak. Przynajmniej raz na pół roku organizujemy koncerty uczniów, które są podsumowaniem danego etapu nauczania.

Pytanie: Czy można się do Państwa zapisywać w każdym momencie czy zapisy trwają tylko we wrześniu?

Odpowiedź: Szkoła prowadzi zajęcia od początku września do końca czerwca i można się na nie zapisać w każdym momencie, przez cały rok.