Maria Blandzi

Maria Blandzi – studentka Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, specjalność wokalistyka jazzowa.

Przed studiami na Akademii Muzycznej, od dziecka uczyła się w różnych szkołach muzycznych w klasach fortepianu, klarnetu oraz klarnetu jazzowego. Swoje umiejętności w zakresie emisji głosu, interpretacji tekstu, improwizacji wokalnej, podstaw fortepianu jazzowego, czy też pracy w zespole rozwijała pod okiem: prof. dr hab. Katarzyny Stroińskiej – Sierant, mgr Barbary Włodarskiej – Fabisiak oraz mgr Julii Rosińskiej – Kopala.

Wychowała się w muzycznej rodzinie, na scenie występuje od dziecka.
Nagradzana na wielu konkursach muzycznych, m.in. Festiwal Kolęd i Pastorałek w Krakowie, Firleja Gwiazd, Stage4U.
Współpracowała z wieloma Polskimi artystami takimi jak: Grażyna Łobaszewska, Zbigniew Górny, Aleksander Maliszewski, Krzesimir Dębski, Piotr Szulc.

Biegle posługuje się językiem angielskim, co potwierdza posiadany przez nią certyfikat Cambridge C1, więc zaprasza również na zajęcia w języku angielskim.

Poza muzyką studiuje informatykę, lubi chodzić na ryby i wielbi swoje koty.