Nauczyciele - Michał Kaczmarczyk

Gitara elektryczna lekcje Poznań

Michał Kaczmarczyk

Instrument: gitara elektryczna

Gitarzysta, kompozytor urodzony w 1991 roku w Kaliszu.

Po ukończeniu szkoły średniej podjął studia na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, które ukończył z oceną bardzo dobrą w klasie gitary prowadzonej przez absolwenta Berklee College Of Music w Bostonie – Marka Dyktę.

Kontynuował edukację na studiach magisterskich z zakresu gitary jazzowej na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej w Poznaniu, które ukończył z wyróżnieniem w roku 2016. Swoją wiedzę i umiejętności z zakresu gitary oraz kompozycji poszerzał również w czasie licznych kursów i warsztatów takich jak „New York Jazz Masters” w 2017 roku, gdzie pobierał lekcje u takich postaci światowego jazzu jak: Mike Moreno, Kendrick Scott, Aaron Goldberg Matt Penman, Greg Osby oraz Judy Niemack.

W ciągu ostatnich kilku lat brał udział w licznych projektach muzycznych jako muzyk sesyjny, koncertując w największych salach koncertowych w Polsce. Na stałe współpracuje między innymi z gwiazdą polskiej piosenki – Krystyną Prońko czy poznańską orkiestrą symfoniczną CoOperate Orchestra. Gościnnie występował na scenie z Orkiestrą Filharmonii Poznańskiej, Filharmonią Kaliską, Big Bandem Powiatu Ostrowskiego. Od 2016 prowadzi swój autorski zespół – Michał Kaczmarczyk Trio, gdzie spełnia się również jako kompozytor.

Jan Ptaszyn Wróblewski w swojej audycji „Trzy Kwadranse Jazzu” na antenie Trójki – Programu 3 Polskiego Radia, podsumowując finał konkursu Bielskiej Zadymki Jazzowem w ramach Lotos Jazz Festival w 2021 roku, mówił o nim tak: „Pierwszy z finalistów to Michał Kaczmarczyk, grający na gitarze w sposób, przyznam się, zupełnie mnie zaskakujący. Uczciwy środek jazzu, bez prób zbytniej awangardy czy prób zbytniej tradycji. Wszystko tak, jak normalny, klasyczny jazz powinno się grać!”

Sukcesy

I miejsca w IX Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy w ramach Komeda Jazz Festival 2015 –
Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej „Tarnów Jazz Contest 2016”
II miejsce w Międzynarodowym Konkursie „ Powiew Młodego Jazzu” w ramach Krokus Jazz Festiwal 2017 z zespołem „ Michał Kaczmarczyk Trio
I miejsce w Międzynarodowym Konkursie „Jazz Contest” w ramach Tarnów Jazz Contest 2021 ze swoim zespołem „Michał Kaczmarczyk Trio”
Finalista takich konkursów jak Novum Jazz Festiwal 2016, Blue Note Poznań Competiton 2017, 2018, Hanza Jazz Festival 2017
Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2020 roku
Finalista Konkursu Festiwalu – 23. Lotos Jazz Festival Bielska Zadymka Jazzowa z zespołem Michał Kaczmarczyk Trio w 2021 roku
Finalista Konkursu na Indywidualność Jazzową w ramach festiwalu „Jazz nad Odrą” w 2021 roku.
Stypendysta Marszałka Województwa Wielkopolskiego w 2021 roku