Nauczyciele - Michał Kaczmarczyk

Gitara elektryczna lekcje Poznań

Michał Kaczmarczyk

Instrument: gitara elektryczna

Michał Kaczmarczyk – gitarzysta, kompozytor urodzony w 1991 roku w Kaliszu. Po ukończeniu szkoły średniej podjął studia na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, które ukończył z oceną bardzo dobrą. Kontynuował edukację na studiach magisterskich z zakresu gitary jazzowej na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej w Poznaniu, które ukończył z wyróżnieniem w roku 2016. Swoją wiedzę i umiejętności z zakresu gitary oraz kompozycji poszerzał również w czasie licznych kursów i warsztatów takich jak „New York Jazz Masters” w 2017 roku, gdzie pobierał lekcje u takich postaci światowego jazzu jak: Mike Moreno, Kendrick Scott, Aaron Goldberg Matt Penman, Greg Osby oraz Judy Niemack.

W ciągu ostatnich kilku lat brał udział w licznych projektach muzycznych jako muzyk sesyjny, koncertując w największych salach koncertowych w Polsce. Na stałe współpracuje między innymi z Krystyną Prońko, poznańską orkiestrą symfoniczną CoOperate Orchestra. Gościnnie występował na scenie z Orkiestrą Filharmonii Poznańskiej, Big Bandem Powiatu Ostrowskiego. Od 2017 roku jest gitarzystą orkiestry festiwalowej Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. Prowadzi również swój autorski zespół – Michal Kaczmarczyk Trio, z którym od kilku lat koncertuje w całej Polsce oraz rozwija się również jako kompozytor.

Na swoim koncie ma takie sukcesy jak zdobycie I miejsca w IX Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy w ramach Komeda Jazz Festival 2015, II miejsce w międzynarodowym konkursie „Powiew Młodego Jazzu” w ramach Krokus Jazz Festiwal 2017 z zespołem „Michał Kaczmarczyk Trio” , wyróżnienie w konkursie improwizacji jazzowej „Tarnów Jazz Contest 2016”, znalezienie się w gronie finalistów Novum Jazz Festival 2016 , „Blue Note Poznań Competition” „Hanza Jazz Festival 2017” . W roku 2020 uzyskał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.