Maciej Burzyński

Maciej Burzyński ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Ignacego Paderewskiego w Poznaniu w klasie perkusji prof. Krzysztofa Przybyłowicza. Studiował perkusję klasyczną i realizację dźwięku na Folkwang Universität Der Künste w Essen.

Jego dorobek artystyczny to nagrody indywidualne i zespołowe przyznane na festiwalach i konkursach. M.in.: Laureat I nagrody na konkursie perkusyjnym Avant Drum Session, Poznań 2009; Laureat I nagrody za kompozycję „For You” w ramach konkursu ogłoszonego przez Zakład Muzyki i Teorii w Zielonej Górze na kompozycje Jazzową (2013); Laureat I nagrody z zespołem Global Schwung Quintet na Krokus Jazz Festiwal, Jelenia Góra 2015; Laureat I nagrody z zespołem Global Schwung Quintet w ramach Bielskiej Zadymki Jazzowej, 2016; II miejsce z zespołem Żyny Kolektif na RCK PRO JAZZ Festiwal, Kołobrzeg 2016; II miejsce z zespołem Michał Kaczmarczyk Trio na Międzynarodowym Konkursie „Powiew Młodego Jazzu” w ramach Krokus Jazz Festival, Jelenia Góra 2017.

Koncertuje i nagrywa z wieloma artystami polskiej estrady m.in.: Krystyna Prońko, Haarpagans feat. The Blu Mantic, Global Schwung Quintet, Przemek Raminiak Qurtet, Michał Kaczmarczyk Trio.

Nagrody:

• Laureat I nagrody na konkursie perkusyjnym Avant Drum Session 2009 Poznań,

• Laureat I nagrody konkursu ogłoszonego przez Zakład Muzyki i Teorii w Zielonej Górze na kompozycje Jazzową z utworem „For You” (2013),

• Laureat I nagrody Krokus Jazz Festiwal 2015 z Global Schwung Quintet,

• Laureat I nagrody Bielskiej Zadymki Jazzowej 2016 z Global Schwung Quintet,

• II miejsce RCK PRO JAZZ Festiwal 2016, z Żyny Kolektif,

• II miejsce w międzynarodowym konkursie „ Powiew Młodego Jazzu” w ramach Krokus Jazz Festival 2017 z Michał Kaczmarczyk Trio. Dyskografia:

Global Schwung Quintet – „Live At Radio Katowice",
The Blu Mantic & HAARPAGANS „Rune(s)",
Krystyny Prońko – „Lubię… specjalne okazje…",
Paweł Chustak – „Moja Fides”.